در این مقاله راهکارهایی رو به شما ارائه میدیم که بتونید یه فرش مناسب برای منزل خودتون تهیه کنید و هرگز از نداشتن اطلاعات قبل از خرید فرش پشیمان نشوید.

اگر قصد خرید فرش برای منزل جدید خود و یا تعویض فرش های خود را دارید، حتما فروشگاه ها و سایت های زیادی رو دیدید و از تنوع زیاد طرح های فرش و حتی سبک های بافت مختلف و نظرات متفاوت فروشنده ها دچار سردرگمی شده اید.

حقیقت این هست که از زمانی که فرش ماشینی مد شده ، تا به الان ، مثل هر تکنولوژی دیگه ای، بافت فرش ها هم با دستگاه های پیشرفته تر و ارتقاء سطح کیفی بهتر مواجه بوده است ، و حتی طرح های متنوع تر و رنگ بندی های شیک تری هم ایجاد شده اند که انتخاب رو سخت کرده اند.

ما برای راهنمایی شما در انتخاب یک فرش مناسب ، چندتا فاکتور رو توضیح میدیم و کافیه که شما هنگام خرید فرش این فاکتورها رو در نظر بگیرید تا بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید و حتی بتونید به کسانی که قصد خرید فرش دارند هم مشاوره بدین. پس با ما همراه باشید:

برای خرید فرش به چه فاکتورهایی باید توجه کنیم!

1- بودجه : برای خرید هر چیزی ، اول به جیب تون یا حساب بانکی تون توجه کنید ، وقتی بودجه شما محدود هست ، لازم نیست حتما فرش های 1500 شانه و حتی 1200 شانه بخرید ، ممکنه فرش های خوش قیمت 700 شانه هم کار شما رو راه بندازه ، بنابراین در این مورد چشم و هم چشمی رو کنار بذارین و سعی کنید متناسب با بودجه خودتون فرش انتخاب کنید

2- شانه و تراکم : فرش های موجود در بازار یا 700 شانه بافته میشن یا 1000 شانه و یا 1200 شانه و یا 1500 شانه ، مسلما هرچی این تعداد شانه بالاتر میره کیفیت فرش هم بیشتر میشه ، اما باید بدونید که تراکم و فشردگی هم بیشتر میشه و متناسب با اون ضخامت فرش هم کمتر و ظریف تر میشود.

3- رنگبندی : حتما شما دوست دارید فرشی رو انتخاب کنید که به دکور اتاق یا منزل شما اصطلاحا بیاد ، هر شرکتی هم رنگ بندی های خاص خودش رو داره ،ممکنه یکی به دلتون بشینه و به دکور شما بیاد ، پس در انتخاب رنگ هم دقت کنید

4- طرح : طرح و نقش فرش یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب شماست که بستگی به سلیقه شما داره ….